Život je džungle. Člověk se pořád za něčím honí.

Kapitola 13.

27. února 2007 v 15:29 |  Příběh
Kapitola 13.-Nemocnice
John s Bryanem dorazil do nemocnice. Bryana se ujali lékaři a odvezli ho na lůžku do výtahu. "Nenechávejte mě tady! Přijdou si pro mě!" křičel Bryan a výtah se uzavřel.
"Mohli by jste mu zajistit policejní dozor?" zeptal se John doktora, který stál vedle něj.
"Ale ano. Jednoho tady už hlídají."
"Ovšem. Zapomněl jsem. Nick," rozvzpomněl se John. "Nikoho nevolejte. Já někoho seženu," dodal John a otočil se k východu, kudy právě procházel muž menší postavy, oblečen ve vojenském oblečení a na něm měl připnutý odznak. John poznal, že jde o protišpionážní a vyšel ven.
"Musíme pryč!" vyhrkl nervózně Tom na Franca, který klečel nad Jimovým tělem.
"Nikam nepůjdu!" vyprskl vztekle Franc.
"Nemůžeme tu zůstat. Jede sem policie a zavřou nás. Už nejsme u policie, ale někdo musí Willarda zastavit. Zbyli jsme jen my dva."
"A co chceš dělat? Jak zjistíš, kdy sem prezident přijede?"
"Mám přítelkyni na protiteroristickém oddělení."
"Tak si běž. Já zůstanu a pokusím se jim to vysvětlit," pravil Franc a utřel si uslzené oči.
"Snad se ještě uvidíme," vzdechl Tom a vykročil k bráně.
Muž ve vojenském obleku došel do chodby a vykročil k policistovy, který ospale seděl na křesle před jedním pokojem.
"Vy hlídáte Nicka Phillipse?"
"Kdo jste?"
"David Salmon. Protišpionážní oddělení," odpověděl, ukázal na připnutý odznak a podal mu pas.
"A co chcete?" prohodil strážník a pečlivě si pas přečetl.
"Promluvit si s ním."
"Proč?"
"To je tajné."
"Tyhle ty tajnosti nemám rád," postěžoval si strážník, vstal, vytáhl klíče a odemykal dveře. David stál za ním, vytáhl z kapsy injekční stříkačku a sundal z ní kryt. Strážník se ohlédl a vtom ho David bodl do břicha a odstrčil dovnitř pokoje. Strážníkovi se podlomila kolena a svalil se na zem. David vytáhl klíče, zavřel dveře a zamkl je. Nick ležel na posteli a vypadalo to, že je už mimo nebezpečí.
John došel ke svému vozu a otevřel dveře, když mu to konečně došlo. Protišpionážní jednotka, tam přece patří David Salmon. "Sakra," zasyčel John, zabouchl dveře a rozběhl se zpět do nemocnice.
Strážník ležel nehybně na zemi a Nick náhle otevřel oči. David s injekcí přiskočil k němu a přimáčkl mu hrdlo, aby nemohl křičet. "Co to děláš?" vydal ze sebe ztěžka Nick a vykulil oči.
"Přišel jsem tě vysvobodit ze tvého utrpení," usmál se David a téměř se dotýkal injekcí Nickova ramene. Nick měl k zábradlí na posteli připoutané ruce, takže byl zcela bezbranný.
"Ne. Já jim nic neřeknu," zasýpal Nick.
"Už je pozdě," odsekl David, zabořil do něj injekci a vypustil její obsah. Nick klesl hlavou na polštář a David ho pustil. Potom odemkl dveře a nahlédl do chodby. Mířili k němu muž se ženou a s malým dítětem. David přivřel dveře, ale naštěstí vešli do vedlejšího pokoje, a tak vyšel ven.
"Hej!" zakřičel John, který běžel po schodech. David se ihned vylekaně otočil a běžel na druhou stranu k výtahu. "Stůj!" zvolal John, zastavil a vytasil zbraň. Výtah se otevřel a vystoupila z něj sestřička. David ji odhodil bokem a skočil dovnitř. John vystřelil a Davida zasáhl, ten se svalil na zem a výtah se uzavřel.
Sestřička ječela, lidé vycházeli z pokojů na chodbu a John seběhl schody dolů do vstupní haly. Po celé nemocnici nastal zmatek. "Jen klid, jsem od policie!" oznamoval John a vrhl se k výtahu, který se právě otevřel, jenže vevnitř nikdo nebyl, jen krvavá stopa. David musel vystoupit v jiném poschodí. "Zavolejte posily!" zavolal John na recepční a viděl, že to už dělala. John vstoupil do výtahu, zavřel a jel nahoru do druhého poschodí.
Tom konečně dorazil k velitelství protiteroristické jednotky. Zaparkoval na jejich parkovišti vedle policejních vozů, vystoupil ven, zamkl dveře dálkovým ovládáním a vstoupil dovnitř. Byla to veliká místnost, každý měl svůj vlastní stolek se šuplíky s počítačem, židlí, lampičkou, košem a tiskárnou. Vzadu byla vysklená místnost se zatáhnutými žaluziemi, kde měl kancelář jejich velitel.
"Hej! Sem nemůžete!" napomenul ho ihned hlídač, který seděl v pravém rohu hned u dveří. Na stole měl jen časopisy, lampu, hamburger a popíjel kafe.
"Já jsem od policie. Oddělení vražd. Hledám Julii Jonesovou," pověděl Tom a ukázal mu svůj odznak.
"Jo, počkejte tu," zareagoval na to hlídač, položil kafe a ospale zašel k jednomu stolku. Seděla tam černovlasá dívka, hlídač se k ní nahnul a něco jí pošeptal. Dívka pohlédla na Toma, vstala a šla za ním. Několik jejich kolegů se ohlédlo, kam jde.
"Rád tě vidím," usmál se Tom, jakmile došla až k němu.
"Co tady děláš?"
"Potřebuji od tebe pomoct."
"Ale, co tak najednou?"
"Musíš zjistit, kdy přesně sem má přijet a kam pojede prezident Spojených států," zašeptal Tom. Hlídač se zatím posadil zpět na své místo a pozoroval je.
"Cože? To ti nemůžu říct," zamítla Julie.
"Prosím. Někdo na něj chce spáchat atentát. Musím to vědět."
"Proč s tím jdeš za mnou?"
"Tady ti to nebudu vysvětlovat. Zjisti co se dá. Já tě počkám venku a nikomu o tom neříkej," ukončil jejich rozhovor šeptem Tom a vyšel z budovy. Při čekání si vytáhl krabičku cigaret a jednu si zapálil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama