Život je džungle. Člověk se pořád za něčím honí.

Running Wild - Ready For Boarding

12. března 2007 v 12:54 |  Running Wild
Ready For Boarding
22. února 1988 vychází první a zatím pohříchu jediné živé album Running Wild. Je to škoda, neboť vyjdeme-li z toho, že je RUNNING WILD vydali teprve po třech studiových nahrávkách a srovnáme-li kupříkladu až neskutečný poměr studiových a živých alb u takových Iron Maiden, přijde člověku líto, že právě o takový zážitek nás Rolfova sebranka ošizuje, když materiálu ke zveřejnění jsou doslova a do písmene mraky (namátkou můj osobní favorit "The Phantom of Black Hand Hill", ale o tom až později).
Ale berme to tak, že tehdy doba přála a tak se muselo kout, dokud bylo železo žhavé. Potěšujícím zjištěním na albu byla absence jakékoliv vypočítavosti vydávající firmy a naopak s tím korespondující snaha kapely vyjít fanouškovi vstříc, když už do téhle desky musel vrazit stejný peníz jako do řadovky. Proto si hned v úvodu koncertu vychutnáme stylově novinkovou instrumentálku "Hymn of Long John Silver" se skvěle využitými plochami kláves a sólovou kytarou, a proto se i zhruba v půli celého záznamu doslechneme další zbrusu nové skladby "Purgatory", tentokráte již i s kompletním zpěvem.
Vskutku si nevzpomínám na mnoho kapel, které by na svých živácích dělaly něco podobného, ale nešť. Ani dvě novinky by totiž nezachránily špatně zvládnuté živé hraní, ale i v tomto případě se RUNNING WILD pevně drží kormidla. S nováčky Stefanem Schwarzmannem za bicími (předvádí výborný výkon) a hlavně Jensem Beckerem u baskytary (myslím, že sestava RUNNING WILD v podobě Kasparek-Moti-Becker byla jednou z vůbec nejsilnějších) to snad ostatně ani jinak nešlo.
Zvuk byl na dobové poměry vskutku povedený, živě přehrávané skladby nepostrádaly obligátní rychlejší provedení (např. střednětempá "Raise Your Fist", v originále čítající 5 a půl minuty, jich tady má rovných pět) a samozřejmě se to všechno neobešlo i bez malého, klasicky rock´n ´rollového zašmodrchnutí, kterým je falešná Rolfova fistule v "Diabolic Force", u níž se to ale vzhledem k opravdové výšce, nasaditelné snad jenom ve studiu, dá ještě omluvit. V neposlední řadě je také zajímavým okamžikem druhý hlas Jense Beckera v ´předrefrénu´ "Mordor", když ze studia jsme byli zvyklí, že si to Rolf všechno nazpíval sám. Zkrátka a jednoduše, chcete-li definici pořádného živého alba, myslím, že tahle německá odpověď z roku 1987 je jednou z velmi pádných.
Running Wild - Ready For Boarding

Image


01 Hymn of Long John Silver
02 Under Jolly Roger
03 Genghis Kahn
04 Raise Your Fist
05 Purgatory
06 Mordor
07 Diabolic Force
08 Raw Ride
09 Adrian (S.O.S.)
10 Prisoner of Our Time
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama