Život je džungle. Člověk se pořád za něčím honí.

Running Wild - Under Jolly Roger

12. března 2007 v 9:19 |  Running Wild
Příchod roku 1987 registruje R.W. stále v plné síle a navíc na prahu změny, která měla (a také se tak bezpochyby stalo) zásadním způsobem změnit a ovlivnit celou budoucnost skupiny. V rodném Hamburgu obrazí Rolf a spol. několik přístavních putyk a dochází k jednoznačnému a zajímavému závěru - piráti a pirátská image vůbec, to tu ještě nebylo! Na novince, ukryté pod prokletým pirátským jménem, pak R.W. na svém pomyslném škuneru vyplouvají na širý oceán a znovu se žaštiťují "Adrianem", tedy maskotem, který je provázel už od debutu, čili důvěra mu je tudíž dána i pro ´pirátské období´.
Dokonalý obrat v abych tak řekl filozofické rovině produkce kapely byl ovšem těsně spjat s dokončením obratu naznačeném již o album dříve a Running Wild se stali jedněmi z nejpříjemnějších a zároveň nejsyrovějších heavy-speed metalistů světa. Kytarový tandem Kasparek - Moti si od prvního okamžiku evidentně padl do ucha, přede jako kolovrátek a album tak nabízí téměř učebnicově vzorkovou přehlídku toho, jak měla tahle hudba v roce 1987 vypadat. Počínaje úvodní a dnes již téměř zlidovělou "Under Jolly Roger" či rovněž ve středním tempu vedenou "Raise Your Fist", přes vypalovačky "Beggar´s Night" nebo "Merciless Game", až po ´motorkářskou´ "Raw Ride" (vzpomínám si jak mě a mému kamarádovi, kteří jsme při prvním poslechu téhle desky stále ještě neměli občanky, naprosto šokujícím způsobem utkvělo, kterak v mezihře téhle skladby Rolf vykřikne "Fuck You!", což jsme si pochopitelně v předtuše jakési zajímavosti poté nechali od starších spolužáků přeložit a ten český význam nám úplně vyrazil dech), tam všude jsou R.W. melodicky různobarevníjako skleněná mozaika a člověk jen žasne, kde že se tolik té pestrosti bere.
Kytary si jedním slovem vrní pod živelnou energií bijícím riffostrojem a neméně tak i při nápadité práci se sugestivními sóly, dávajícími jasně najevo, že člověk, který držel v ruce skladatelskou taktovku (což jest samozřejmě "Jeho Rolfstvo"), prostě poctivě přemýšlel a ne jen zamáznul prostor mezi druhým zopakováním refrénu a třetí slokou nicneříkající x-tou variací na přejetí kytarového krku tam a zpátky, takže pěkně pospolu s razantní rytmikou a znovu mrazivým Kasparkovým vokálem (slyšte jeho táhlé a mrazivé zvýrazňování hlásky "s" v refrénu skladby "Land of Ice") je to přímo k zbláznění.
Černý prapor s lebkou a zkříženými hnáty byl prostě definitivně vztyčen, svět se mohl začít třást, neb množství prachu uložené v podpalubí bylo nevídané, a když měl člověk to štěstí a stanul vpodvečer náhodou při břehu některého ze světových oceánů, mohl zaslechnout, jak si jeho zpěněné vlny monotónně šeptají …. Jolly Roger …. Jolly Roger …. Jolly Roger ….. .
Running Wild - Under Jolly Roger

Image


01 Under Jolly Roger
02 Beggars' Night
03 Diamonds of the Black Chest
04 War in the Gutter
05 Raise your Fist
06 Land of Ice
07 Raw Ride
08 Merciless Game
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama