Život je džungle. Člověk se pořád za něčím honí.

Eva Aichmajerová

11. dubna 2007 v 19:30 |  Maxim
Promiň, vypadáš jako školačka... Když jsi se tak dobře učila, nevyčítali ti, že jsi velmi zlobivá holka?
Tou jsem se stala už ve čtvrťáku. Ale moje focení aktů v Americe se provalilo až asi týden po maturitě, kdy vyšly první fotky v jednom českém magazínu. V té době jsem ve škole visela na tabuli cti.
Sejmuli tě?
Obávám se, že ano.
Jak šlo focení v Americe dohromady se školou?
Dost špatně, ale o to víc jsem se musela učit, protože mi ve škole nikdo nic nedaroval. Už na konci třeťáku jsem zmizela na dva měsíce do Ameriky a pak už jsem pořád lítala po světě. Fotila jsem na Kostarice, Bahamách… Byla jsem hloupá a holkám to všechno vyprávěla. Nedošlo mi, že v Česku funguje závist a že mi to osolí.
Jak ti to daly sežrat?
Třeba mi nepůjčovaly sešity.
Dnes moderuješ jeden z nejsledovanějších pořadů. Poznávají tě lidé na ulici?
Když se nenalíčím, tak ne, ale už začínám být trochu paranoidní. Jeden kamarád říká: "To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou."
Tvoje kolegyně Leila na sebe raději sama prozradila, že kdysi brala drogy, aby to na ni v budoucnu nevytáhl bulvár. Skrýváš něco podobného?
Já na sebe už někdy v roce 2000 napráskala, že fotím hanbatý fotky. Ale bylo mi to stejně houby platný, protože to teď vytáhli jako horkou novinku.
Je něco, co bys naopak chtěla, aby na tebe média ,vytáhla'?
Třeba divadlo, které kromě Velkého bratra považuju za svůj největší životní úspěch. Už asi osm let účinkuju v představení Nahniličko, které napsal Jan Kraus. Hraje tam on, Ivana Chýlková, Eva Holubová… Hra získala Cenu Alfréda Radoka a pořád je nejmíň na tři měsíce dopředu vyprodáno. Dostala jsem se tam na konkurs, zvítězila jsem nad Tatianou Vilhelmovou.
Vzpomeneš si, kdy ti někdo hodně ublížil?
Známí z bulváru mi říkají, že jim občas volají lidi, kteří se mnou chodili na školu. Prý jim na mě prozradí pikantní informace. Zadarmo, jen aby mi uškodili. Už když se začalo spekulovat, že budu moderovat Velkého bratra, chodily na Novu maily, že prý na to nejsem "morálně vhodná".
Spolužačky asi závidí… Je podle tebe závist typická vlastnost českých spolužaček?
V Americe si lidi závidí pozitivně.Když tam má někdo úspěch, každý si řekne: "Jak to sakra dokázal? V čem bych se měl zlepšit, abych byl jako on?" V Čechách se úspěch neodpouští. Spekulovalo se, koho jsem podplatila, s kým se vyspala…
Poznala jsi celý svět. Jak se ti líbí čeští muži?
Po návratu do Čech jsem si užívala, když mi chlap v restauraci odsunul židli nebo otevřel dveře. Mám ráda starou gentlemanskou školu, kterou američtí muži neznají. Ale zase o sebe pečují. Češi se doma převléknou do tepláků. Je to tak asexuální!
Co je ještě asexuální?
Ponožky! Když se chlap svlékne donaha a nechá si na nohou ponožky, je to prostě strašný. Kupodivu jsem ale zjistila, že se mi docela líbí muži s bříškem. Mám jen averzi k naposilovaným vysolárkovaným frajírkům s pomádou.
Chápeme - naše bříško je symbol blahobytu. Četla jsi Orwellův román 1984? Nebojíte se, že časem budeme žít ve Velkém bratrovi všichni?
Už v něm žijeme, ale jsem ráda, že mi na rozdíl od Orwella nikdo nesnižuje denní dávku čokolády. 1984 jsem četla poprvé někdy ve čtrnácti a teď jsem si to přečetla znovu. Líbila se mi i jeho Farma zvířat. V dětství jsem ji viděla jako animovaný film. A později jsem pochopila, že to není o zvířátkách, ale o lidech.
Co na Velkém bratru diváky tak přitahuje?
Že v něm nejsou celebrity, ale lidi z ulice. Jste schopní se s nimi ztotožnit, protože se tam odhalují za vás. Dělají věci, které děláte sami doma. Ale teprve když je vidíte na obrazovce, říkáte si: "Asi se občas taky chovám jako úplnej idiot. A taky vypadám tak dementně, když si čistím zuby?"
My tak vypadáme pořád... Jak poznáš na muži, že se mu líbíš?
Většina chlapů naštěstí dává zájem najevo takovým způsobem, že se to nedá přehlédnout.
Jenže my se stydíme.
Vy máte hezké holky v redakci pořád, a všechny dokonale vyretušované, takže se jim nemůžu rovnat. Navíc jsem přišla s kruhy pod očima. Líbí se mi, jak balíte holky. Třeba ta nedávná výzva v dopisní rubrice Maxima: "Přijďte do redakce - můžete pro nás udělat cokoli…"
Je to skvělé, přijít do práce a mít za zády zástup holek, které na tebe skáčou. Máš nějakého osobního úchyla, který někde vypátral váš telefon a teď ti pořád posílá esemesky?
Mám ho už tři roky, jmenuje se Bryan Rosenbaum a nejspíš je to Američan. Můj telefon naštěstí nemá, zná jen mail. Ze začátku mi psal obdivné dopisy, a protože byl slušný, asi dvakrát jsem mu dokonce odpověděla. Když chtěl komunikovat pořád víc a víc, napsala jsem mu, ať se nezlobí, že mám moc práce. Vyptával se, jestli s někým chodím, a pak začal vyhrožovat. Teď už mi jednou za měsíc chodí mail, že jestli za ním okamžitě nepřiletím, nechá povraždit celou mou rodinu. Jeho adresu jsem zablokovala, jenže on pokaždé napíše z jiné.
Potřebuje celebrita bulvár?
Určitě, protože o kom se nepíše, ať dobře nebo špatně, ten je mrtvej. Bulvár zvyšuje cenu, kterou si můžu říct za moderování.
Takže když si bulvár vymyslí, že sis to jako Marie Terezie rozdávala s koněm, je to o. k.?
O. k. to není, ale bulvár chápu. Nezlobím se na ně, i když občas píšou hnusný věci a polopravdy. Je to prostě jejich práce. (Eva si objednává zmrzlinový pohár, ale důrazně číšníka žádá, aby do něj nedával skořici.)
Co máš proti skořici?
Silnou alergii. Kdybych ji snědla, natekla bych a přestala vidět. Nejdřív bych jen vypadala jako tlustý opilý Číňan, ale kdybych do půl hodiny nedostala kalciovou injekci, asi bych se udusila. Proto v restauraci raději vždycky prudím. Už když jen skořici na dálku ucítím, začne mě svědit celý obličej.
Na obličej se ti právě teď díváme. Dělá ženám dobře, když se jim muži dívají taky na zadek?
Pokud se příjemně usmívají, nedoprovázejí to žádným komentářem a nezůstanou u zadku moc dlouho, je to fajn.
A kdyby se ti na zadek díval Bryan Rosenbaum?
Bryan Rosenbaum? Tak to bych asi co nejrychleji běžela na nejbližší policejní stanici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama