Život je džungle. Člověk se pořád za něčím honí.

Tequila

5. dubna 2007 v 11:07 |  Tequila
TEQUILA
Tak předně se tequila nevyrábí z kaktusu, jak by se někdo mohl mylně domnívat.Ale právě z rostliny, která se jmenuje modrá agave. A to ještě ne z ledajaké.Existuje několik desítek druhů modré agave a tequila je vyráběna pouze z weberovy modré agave. Z ostatních druhů se může dělat mezcal. Agave se nechá růst 8 až 12 let a pak se sklízí. Dosahuje výšky až 2 metrů. K výrobě se používá pouze její plod. Listy se odsekávají a vyhazují.

Weber Modrá Agave

weber.jpg (24346 bytes) Tequila se vyrábí z fermentované a destilované šťávy získávané z "piňas" z modré agave. Piňas se rozseknou a jsou zpracovávány párou v obrovských, desetitunových tlakových varných nádobách. Získaná štáva stéká do velkých ocelových kotlů k fermentaci, což trvá 48-72 hodin. Po dvojitém destilačním procesu, který zabere dva i více týdnů, se objeví tequila. Každá Tequila je bílá, když vyjde z destilace. Tato bezbarvá "stříbrná" tequila je potom ředěna destilovanou vodou, běžně na 80 - 86 pro americký trh. Tequila se stane "zlatou" procesem stárnutí po dobu minimálně šesti měsíců, a to v dřevěných sudech. Super premium Tequila stárne déle, v dubových whiskových sudech. Záleží na technice použité při tomto vyzrávání, jakou chuť a jemnost má výsledná tequila. Přestože ve státě Jalisco je více než 50továren na Tequilu, tři čtvrtiny produkce pochází z deseti velkých společností, usídlených většinou ve městě Tequila. Firma Sauza má ve městě Tequila malé muzeum, kde lze sledovat historii města i nápoje. Za starých časů se sklizené piňas vařily přímo napoli ve velkých, kameny naplněných kotlích. Potom byly odnášeny oslíky do primitivních destilerií, kde byly drceny v kamených, mulami poháněných mlýnech. Tequila byla do Spojených států poprvé legálně importována někdy kolem roku 1870. Během prohibice její popularita vzrostla díky tomu, že byla pašována přes hranice z Mexika. Další nárůst obliby přišel v padestých letech díky mylné domněnce prvních kalifornských hippies, že obsahuje mescalin. Mezi lety 1975 a 1995 vzrostla spotřeba Tequily v USA o 1500 %. Do Spojených států směřuje 90% exportu, dalšími významnými dovozci jsou Kanada, Francie a Japonsko. Jelikož je výroba Tequily limitována plochou země vhodné k pěstování modré agáve, téměř všichni výrobci "nastavují" Tequilu přidáváním jiných druhů alkoholu a hnědého cukru. Toto je přísnými předpisy limitováno na 49%. Hledejte láhve a značky se symbolem 100% na nálepce na láhvi , odměnou vám bude čistá Tequila.
pinas.jpg (15012 bytes)
Piňas, které slouží k výrobě Tequily.
Tequila je každopádně fajn
Jedná se o národní mexický nápoj, který má v sobě "trochu" toho alkoholu.
Jmenuje se podle stejnojmeného městečka v Mexiku, které se nachází na úpatí spící sopky ve státě Jalisco. Nachází se tam nejvíce výrobců tequily.Vyrábí se z rostliny, která se jmenuje modrá agave.
Dalo by říct, že existují 4 druhy, a to tequila:
A, Blanco
(jinak též Plato, White, Silver no prostě stříbrná)
Na výrobu je nejjednodušší. Obvykle nezraje a když tak maximálně 60 dnů. Své oblíbence si získala svou drsnější chutí. Pije se podle mexického zvyku tak, že se prostor mezi palcem a ukazováčkem navlhčí (většinou jazykem), poté posype solí. Tu olíznete, necháte na jazyku a vypijete tequilu. Následně okamžitě zajíte plátkem limetky (v našich podmínkách je to citron).
B, Joven Abocado
(jinak též Oro, Gold prostě zlatá)
Jedná se o nejméně "kvalitní" tequilu, která se uměle upravuje při výrobě a je dochucována karamelem.
C, Reposado
Obvykle zraje mezi 2 (někdy 6) měsíci až jedním rokem. Není tak drsná jako stříbrná, ale nemá tak jemnou chuť jako aňejo.
D, Aňejo
Má nejjemnější chuť. Zraje v dubových sudech (ne větších než 350 litrů) jeden až tři roky (ve vyjímečných případech až pět). Mezi znalci je asi nejoblíbenější.
Pokud uvidíš někde na flašce napsáno "100% agave" nebo "100% agave azul", tak máš štěstí. Nejedná se o žádný patok, ale o pravou mexickou tequilu.Podle mexických zákonů musí tequila obsahovat nejméně 51% modré agave, aby se tak mohla jmenovat. Ale to je pouze nepravá tequila, které chybí skvělá chuť 100% tequily.
U 100% tequily výrobce musí dostat povolení od federálního kontrolního úřadu v Mexiku.Vládní inskektor se musí na vlastní oči přesvědčit, že se nebude přidán do tequily žádný cukr během kvašení ani nic nepatřičného během destilace.
Existuje jen velmi málo výrobců pravé 100% agáve tequily. Tento typ musí být plně v Mexiku a patří mezi vůbec nejdražší a nejlepší. Když přijdeš v Česku do normálního baru a podíváš se na ceny mezcalu a tequily, tak parodoxně vidíš, že mezcal je dražší než tequila (myslím teď míchanou, ne 100% agave).
Mezcal je ale podřadnější než tequila. A teď řeknu proč. když si je mezcal s tequilou podobný v hodně věcech, základním rozdílem je, že mezcal je vyráběn z jiného druhu modré agáve a mexická vláda ho tak nereguluje (na rozdíl od tequily). Mezcal má chuť kouře, protože se při výrobě používá dřevěné uhlí.A někdy je v něm červ.
Existuje několik postupů, jak se pije u nás tequila.Nejdříve sůl, pak tequila a zakousnout citrón. Nebo sůl, citrón a zapít tequilou.Nebudu se zde rozepisovat, který způsob je správný, protože pravda je někde úplně jinde.Pokud se ti dostane do ruky "100% agave tequila", ať už blanco, reposado nebo aňejo je naprostým barbarstvím ji požívat s něčím takovým jako je sůl a citrón. Zcela by si zničil její chuť. A v Mexiku by se na tebe dívali jako na "gringa".Sůl a citrón si nech na "nepravé", míchané tequily. Někdy se též pije zlatá tequila s pomerančem s skořicí. Což je naše oblíbená varianta.
Tequila vznikla z nápoje zvaného "pulque". Pulque má dlouhou historii datovanou ještě před kolumbovskou dobou. Indiáni ho užívali k náboženským obřadům.Tequila byla vynalezena až španělskými dobyvateli. Vznik se odhaduje na začátek 16. století. Tequila může zrát několika způsoby. Některá nezraje. To je stříbrná. Je plněna hned po destilaci a jde na prodej.Jiná zraje kratší nebo delší dobu v železných, dubových nebo jiných nádobách. Dubové sudy dávají tequile jemnou chuť. Pravá tequila má zlatou nebo lehce hnědou barvu.Ale pozor! Některé tequily výrobci obarvují karamelem nebo jinými cukry. Jsou to zlaté tequily. Vypadají taky hnědě, ale s kvalitními (aňejo) mají pramálo společného.
Podle mexických zákonů se může tequila vyrábět v pěti oblastech, a to v celém státě Jalisco, určitých oblastech státu Guanajuanto, určitých oblastech státu Michoaccan, určitých oblastech státu Nayarit a v určitých oblastech státu Tamaulipas. Některé tequily jsou tzv. premium. Jsou dvakrát pálené a některé dokonce třikrát. Jsou nejdražší a to i v Mexiku (okolo 100$, ale i více).Zásadně by ses měl vyvarovat soli a citrónu a nemixovat je.Ty nejlepší jsou ještě super-premium.> Na každé tequile by měl být nápis NOM a číslo.NOM znamená "Normas Official Mexicana". Je to vlastně ochrana tequily zákonem.Číslo u NOM uvádí místo kde byla tequila vyrobena.Pokud není na láhvi, není tu jistota, že je to vůbec tequila. V žádné tequile nemůže být nikdy červ !!! Ten se dává pouze do mezcalu. Není to červ, ale housenka, z které se vylíhne motýl, který si poletuje kolem plantáží s modrou agaví. Někteří věří, že působí jako afrodisiakum.

Tequila a drinky

Tequila Sunrise

9 cl tequily
18 cl pomerančového džusu
3 cl grenadiny

Do sklenice dáme led, přidáme tequilu a pomerančový džus. Promícháme a přidáme grenadinu.

Margarita

4 cl tequily
2 cl Triple Sec (silnější Curacao)
2 cl limetková šťáva
sůl

Na okraji sklenky vytvoříme vrstvu soli. Ostatní ingredience protřepeme v šejkru s drceným ledem a slijeme do sklenice.

B53

2 cl Baileys
2 cl Tequily
1 cl Absintu

Do sklenice nalejeme nejdříve Baileys, poté tequilu a nakonec absint. Nápoj zapálíme a pijeme přes slámku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 já | 5. srpna 2008 v 0:05 | Reagovat

supr chlast hoši moc doporučuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama